• Tri majstovské tituly v bialtone

• Lukáš Ottinger, Tomáš Sklenárik a Adam Koštial sa stali novými majstrami Slovenskej republiky v biatlone. Súťaže v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch sa konali v termíne 10. a 11. februára 2018 v bialtonovom areáli v Osrblí. Členovia ŠK Železiarne Podbrezová a.s. opäť dominovali v kategórii dorastencov 18-19 ročných, kde si po jednom víťazstve rozdelili tímoví kolegovia L. Ottinger a T. Sklenárik. Príjemným prekvapením domáceho šampionátu bolo aj druhé a prvé miesto A. Koštiala v mladších dorastencoch 16 – 17 r. V ďalších kategóriách zaznamenala štvrtú pozíciu A. Smarkoňová a piatu pozíciu R. Floch. Ašpirantky na ďalšie medailové pozície boli aj sestry Remeňové, ktoré nás zastupovali v rovnakom termíne v našich farbách vo francúzkom Grenobli.Na medzinárodných školských Majstrovstvách v zimných športoch – Zimnej gymnaziáde (5.-10. 2. 2018) získala M. Remeňová v rýchlostných pretekoch 4. miesto aZ. Remeňová 13. miesto. Majstrovstvá Európy juniorov v slovinskej Pokljuke (30.1.-4.2.2018) prebiehali v extrémných poveternostných snehových podmienkach. Náš dorastenec T. Sklenárik sa vo vytrvalostných pretekoch výborne vysporiadal s juniorskou konkurenciou a v bežeckej stope bol 25. najrýchlejší, ale 7 nepresných výstrelov ho v 114 člennom štartovom poli odsunulo na 57. miesto. L. Ottinger podal vyrovnanejšie výkony a obsadil  47. pozíciu. V súťaži zmiešaných štafiet obsadilo slovenské kvarteto zložené z dvoch dorastencov a dvoch dorasteniek jedenástu pozíciu.

Na prelome februára a marca sa dočkáme vyvrcholenia zimnej sezóny, ktorými sú pre mládežníkov Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v estónskej Otepää (26. 02. – 04. 03. 2018).Železiarenské farby budú mať po úspešnej nominácii v švorčlenných kadetských družstvách až polovičné zastúpenie. Veríme, že M. Remeňová, Z. Remeňová, T. Sklenárik a L. Ottinger kvalitnými výkonnmi nadviažu na mimoriadne úspešné kórejské ZOH.

Výsledkový servis M – SR 2018(rýchlostné a vytrvalostné preteky): Dorastenci 18.-19. r. L. Ottinger 1. miesto a neštartoval, T. Sklenárik 2. a 1. miesto;Dorastenky 18.-19. r. M. Wágnerová 7. a 13. miesto, Z. Remeňová neštartovala a 4. miesto, M. Remeňová neštartovala a 6. miesto; Dorastenci 16.-17. r. A. Koštial 2. a 1. miesto, R. Floch 5. a 9. miesto, E. Tomkuliak 13. a 11. miesto; Dorastenky 16. – 17. r. A. Smarkoňová 4. a 6. miesto.

• Splnený izraelský sen

• Chlapci z nášho Súkromného gymnázia ŽP si fantastickou bojovnosťou, umením a vysokou kvalitou, vybojovali postup na Majstrovstvá sveta škôl vo futsale, ktoré sa uskutočnia v dňoch 13.-21. marca 2018 v izraelskom prímorskom meste Rišon le-Cijon.

Pohľad na výsledky kvalifikácie hovorí úplne jasnou rečou, pretože naši chlapci zdolali všetkých súperov pomerne jednoznačne a presvedčivo. Avšak na ihrisku to bol obrovský boj o každú loptu, o každý kúsok priestoru, o každý jeden gól. Postupne sme zvíťazili nad Žilinou (7:2), našou školou (3:0), Športovým gymnáziom z Banskej Bystrice (2:1) a neskôr vo finálových bojoch nad Bratislavou (6:1) a Michalovcami (6:3).

Vzornou reprezentáciou, pokorou a správaním sa počas celého turnaja a celkovým skóre 30:7, sme všetkých presvedčili, že na svetové školské futsalové majstrovstvá postúpilo to najlepšie slovenské mužstvo – naše Súkromné gymnázium ŽP.

Obrovské poďakovanie patrí samozrejme všetkým chlapcom, vedeniu SG za vytvorenie vynikajúcich podmienok a určite aj manažérom FK ŽP za príkladnú ústretovosť, vynikajúci „koučing“ a za prípravu mužstva trénerovi klubu Ivanovi Klusačekovi vo všetkých zápasoch.

Naša škola má, čo sa športu týka, fantastický rok. V troch športoch sme sa prebojovali na majstrovstvá sveta škôl. V biatlone (5. – 10. februára 2018, Grenoble), v cezpoľnom behu (2. – 7. apríla 2018, Paríž) a teraz vo futsale.

V Izraeli už poznáme aj súperov v našej skupine. Postupne sa stretneme so školskými reprezentáciami Holandska, Maďarska a domáceho Izraela. Na základe výsledkov zo skupiny uvidíme, čo ďalej.

Ďakujeme, blahoželáme a držíme všetky palce!