• VIANOČNÁ AKADÉMIA

• Vážení kolegovia, milí žiaci!

Radostné, čarovné, bohaté, rozprávkové, pokojné.... Iba jediné sviatky v roku majú toľko úžasných prívlastkov – a to sú VIANOCE.Mňa fascinuje už ich príprava. Treba upratať, napiecť, nakúpiť darčeky. Sú to chvíle plné zhonu, ale aj neodmysliteľnej atmosféry. K nej patrí aj naša VIANOČNÁ AKADÉMIA. Núti nás na chvíľu sa zastaviť, spomaliť a uvedomiť si, o čom tie sviatky sú.Vianoce sú sviatkami lásky a pokoja. Oveľa intenzívnejšie myslíme na svojich blízkych. Rozmýšľame, akým darčekom by sme im urobili radosť. No najdôležitejšie je nájsť si na nich čas, prejaviť im náklonnosť, dať im pocítiť, že sme tu pre nich. A nezabudnúť povedať: „Mám ťa rád, mám ťa rada...“Milí žiaci, prajem vám, aby ste vianočné sviatky prežili podľa svojich predstáv. Niekto možná pri televízore, pri pozeraní rozprávok, niekto pri počítači, či knihe a niekto dá prednosť športovaniu. Nech ich prežijeme akokoľvek, pokúsme sa, aby sme všetci boli naozaj šťastní a po skončení sviatkov si mohli povedať: „Toto boli tie najkrajšie Vianoce.“

• Deň zdravej výživy

• V tento predsviatočný čas sa u nás opäť konal tradičný "Deň zdravej výživy". Triedy medzi sebou súťažili v príprave zdravých jedál. Hlavnou ingredienciou bola zelenina. Súťažilo sa aj vo výtvarnej oblasti - tvorba plagátu, ktorého cieľom bolo spropagovať mlieko, prípadne mliečne výrobky. Na prvom mieste v celkovom hodnotení sa umiestnila trieda III.H, na druhom mieste III.G a na treťom II.G. Výhercom gratulujeme!