• Biatlon - MSJaK - 26.1-3.2

• Do galérie Biatlon - MSJaK - 26.1-3.2 boli pridané fotografie.

V dňoch 26.1-3.2. sme sa zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov na domácej pôde v Osrblí. Najlepšie umiestnenie dosiahla Zuzana Remeňová, ktorá skončila na 10. miestom spomedzi 106 pretekárok. Ďalšie pekné umiestnenie sa podarilo získať Tomášovi Sklenárikovi, keď v šprinte obsadil 19. miesto z 102 štartujúcich. Len 16-ročná Ema Kapustová dosiahla výborný výsledok v stíhacích pretekoch, keď z 32. miesta sa posunula na 21. priečku. Mária Remeňová skončila 38. v stíhacích pretekoch. Veronika Haidelmeierová obsadila 61. miesto vo vytrvalostnom preteku. Peter Golian obsadil 51. miesto spomedzi 107 pretekárov. Atmosféra bola vynikajúca. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť.

Viac informácií a vyjadrenie trénera

• Deň zdravej výživy

• 31.1.2019

>> FOTOGALÉRIA

Dňa 31.1.2019 sme mali našej škole, Súkromnom gymnáziu v Podbrezovej, tradičný Deň zdravia. Bol to už šiesty ročník, kedy sa v každej triede od rána chystal zdravý pokrm. Deň zdravia slúži na zvýšenie povedomia o zdravom životnom štýle.
            Všetko bolo v rámci súťaže, kde žiaci dostávali body za jedlo, a to estetická úprava, chuť, názov a recept. Ďalej sa hodnotila nátierka, ktorú robili počas varenia,  plagát na tému „propagácia ovocia a zeleniny“ a pohybová aktivita, ktorej sa žiaci zúčastnili v telocvični. Na piatej vyučovacej hodine sa všetci žiaci a učitelia presunuli do školskej klubovne, kde sa konalo vyhodnotenie. Odmenené boli prvé tri miesta. Na treťom mieste sa skončila trieda III.H, na druhom mieste to bola trieda II.H a tohtoročným víťazom sa stala trieda III.G s víťazným jedlom „Steak Ala Šaňo“.
            Okrem Dňa zdravia sme mali aj prednášku o rakovine hrubého čreva. Tam sa študenti dozvedeli význam zdravého stravovania v prevencii onkologických ochorení. Žiaci si mohli vyskúšať prípravu zdravého taniera a taktiež bola pre nich pripravená modelová ukážka výživovej pyramídy.
            Veľké ďakujem patrí Rade rodičov pri Súkromnou gymnáziu, ktorý nám každý rok poskytujú finančnú pomoc na náš vytúžený Deň zdravia.

• Deň otvorených dverí

• Dvere Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa dňa 29.1.2019 otvorili pre širokú verejnosť, ale najmä pre záujemcov o štúdium. Zo 153 zúčastnených bola väčšina z okolitých základných škôl, ale zavítali k nám aj žiaci a rodičia z Revúcej, Martina, Banskej Štiavnice, Banskej Bystrice, Dolného Kubína, Tisovca, Popradu, Prievidze, Košíc i Kežmarku. Našich hostí sme privítali kultúrnym programom a pripravili pre nich množstvo zaujímavých aktivít. Budúci gymnazisti si mohli ešte pred prijímacími skúškami overiť svoje vedomosti z matematiky a slovenského jazyka, riešili interaktívne úlohy, odpovedali v zábavných kvízoch, robili pokusy, vyskúšali si prácu s 360° fotoaparátom, termovíznou kamerou, či 3D tlačiarňou. Počas DOD predstavili svoju činnosť ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o. a FMMR Technickej univerzity v Košiciach. Na aktívnych účastníkov čakal po skončení programu darček. Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich čas a záujem a dúfame, že sa s nimi stretneme v septembri.