• Otvorenie školského roka 2019/20

     • Vážení hostia, vážení rodičia, milé kolegyne a kolegovia, milí žiaci!

      Dovoľte aj mne pozdraviť všetkých prítomných pri otvorení nového školského roka. Dúfam, že ste si užili tohoročné horúce prázdninové leto. Všetci si ale musíme opäť zvyknúť na to, že dni majú svoje mená a pondelok, utorok, streda, štvrtok a piatok sú dni pracovné čiže vyučovacie a budeme ich tráviť spoločne v škole. Prázdniny nám budú pripomínať už len sobota a nedeľa.

      Osobitne by som chcela privítať 46 žiakov prvých ročníkov. Ernest Hemingway raz povedal: „Veľké ideály nepotrebujú len krídla, ale aj priestor, z ktorého by mohli vzlietnuť.“ Práve škola je miestom, kde získavate nielen vedomosti, ale je aj prostredím, ktoré formuje vaše nazeranie na život, na svet a na seba v ňom. Veľmi si želám, aby práve naša škola bola pre vás miestom, kde budete môcť rozvíjať svoje ambície, kde vás to bude baviť a kde vždy nájdete človeka, ktorý vás podporí, vysvetlí vám, čo nepochopíte, či podá pomocnú ruku, keď to bude potrebné!

      Tento školský rok bude významným medzníkom aj v živote našich štvrtákov. Milí maturanti, želám vám, aby ste vytrvali v doterajšom snažení a úspešne zvládli  marcové testovanie a májové ústne MS.  Najdôležitejšia však bude voľba vysokej školy, ktorá vás bude pripravovať na vaše budúce povolanie. Prajem vám, aby ste si vybrali taký odbor, ktorý Vás bude nielen zaujímať, ale v ktorom nájdete uplatnenie aj po skončení štúdia. Držím vám vo všetkom palce.

      Škola žije, rastie, dýcha a vytvára tvorivú atmosféru hlavne vďaka svojim pedagógom. Preto by som chcela aj im popriať, aby ich v novom školskom roku neopúšťala energia, fantázia, nápady a chuť ďalej pracovať pre školu. A keďže v našom pedagogickom kolektíve došlo k niektorým zmenám, dovoľte , aby som medzi nami privítala pani uč. Katarínu Metyľovú, ktorá bude zastupovať p. Svinčiakovú (momentálne na materskej dovolenke), pani uč. Jaroslavu Hlásnikovú, ktorá bude učiť MAT a s FYZ vás potrápi pani uč. Martina Završanová.

      Do nového školského roku prajem všetkým veľa šťastia, veľa úspechov, pohodu v škole a hlavne pevné zdravie. Vám vážení rodičia prajem radosť z úspechov vašich detí a spokojnosť s prácou našej školy. Nech sa nám školský rok 2019/20 vydarí.

     • Biatlon - MSJaK - 26.1-3.2

     • Do galérie Biatlon - MSJaK - 26.1-3.2 boli pridané fotografie.

      V dňoch 26.1-3.2. sme sa zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov na domácej pôde v Osrblí. Najlepšie umiestnenie dosiahla Zuzana Remeňová, ktorá skončila na 10. miestom spomedzi 106 pretekárok. Ďalšie pekné umiestnenie sa podarilo získať Tomášovi Sklenárikovi, keď v šprinte obsadil 19. miesto z 102 štartujúcich. Len 16-ročná Ema Kapustová dosiahla výborný výsledok v stíhacích pretekoch, keď z 32. miesta sa posunula na 21. priečku. Mária Remeňová skončila 38. v stíhacích pretekoch. Veronika Haidelmeierová obsadila 61. miesto vo vytrvalostnom preteku. Peter Golian obsadil 51. miesto spomedzi 107 pretekárov. Atmosféra bola vynikajúca. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť.

      Viac informácií a vyjadrenie trénera

     • Deň zdravej výživy

     • 31.1.2019

      >> FOTOGALÉRIA

      Dňa 31.1.2019 sme mali našej škole, Súkromnom gymnáziu v Podbrezovej, tradičný Deň zdravia. Bol to už šiesty ročník, kedy sa v každej triede od rána chystal zdravý pokrm. Deň zdravia slúži na zvýšenie povedomia o zdravom životnom štýle.
      Všetko bolo v rámci súťaže, kde žiaci dostávali body za jedlo, a to estetická úprava, chuť, názov a recept. Ďalej sa hodnotila nátierka, ktorú robili počas varenia,  plagát na tému „propagácia ovocia a zeleniny“ a pohybová aktivita, ktorej sa žiaci zúčastnili v telocvični. Na piatej vyučovacej hodine sa všetci žiaci a učitelia presunuli do školskej klubovne, kde sa konalo vyhodnotenie. Odmenené boli prvé tri miesta. Na treťom mieste sa skončila trieda III.H, na druhom mieste to bola trieda II.H a tohtoročným víťazom sa stala trieda III.G s víťazným jedlom „Steak Ala Šaňo“.
      Okrem Dňa zdravia sme mali aj prednášku o rakovine hrubého čreva. Tam sa študenti dozvedeli význam zdravého stravovania v prevencii onkologických ochorení. Žiaci si mohli vyskúšať prípravu zdravého taniera a taktiež bola pre nich pripravená modelová ukážka výživovej pyramídy.
      Veľké ďakujem patrí Rade rodičov pri Súkromnou gymnáziu, ktorý nám každý rok poskytujú finančnú pomoc na náš vytúžený Deň zdravia.

     • Deň otvorených dverí

     • Dvere Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa dňa 29.1.2019 otvorili pre širokú verejnosť, ale najmä pre záujemcov o štúdium. Zo 153 zúčastnených bola väčšina z okolitých základných škôl, ale zavítali k nám aj žiaci a rodičia z Revúcej, Martina, Banskej Štiavnice, Banskej Bystrice, Dolného Kubína, Tisovca, Popradu, Prievidze, Košíc i Kežmarku. Našich hostí sme privítali kultúrnym programom a pripravili pre nich množstvo zaujímavých aktivít. Budúci gymnazisti si mohli ešte pred prijímacími skúškami overiť svoje vedomosti z matematiky a slovenského jazyka, riešili interaktívne úlohy, odpovedali v zábavných kvízoch, robili pokusy, vyskúšali si prácu s 360° fotoaparátom, termovíznou kamerou, či 3D tlačiarňou. Počas DOD predstavili svoju činnosť ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o. a FMMR Technickej univerzity v Košiciach. Na aktívnych účastníkov čakal po skončení programu darček. Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich čas a záujem a dúfame, že sa s nimi stretneme v septembri.