• Naši futsalisti zvíťazili a postúpili do regionálneho kola

V pondelok 2.12.2019 sme organizovali futsalový turnaj stredných škôl okresu Brezno. Tento veľmi ťažký turnaj sme dokázali vyhrať, aj keď sme podľahli hneď v prvom zápase Gymnáziu J. Chalupku tesným skóre 1:2. Celý zápas sme tlačili, boli sme lepším mužstvom, vypracovali sme si tlak, no nedali sme vyložené góly. Ostatných súperov sme postupne zdolali SOŠ TaS 8:0, Hotelovú a Obchodnú Akadémiu Brezno 6:2 a napokon aj našu sestru SSOŠ hutnícku ŽP 3:0. A tak sme s 9 bodmi jasne zvíťazili, 7 bodov stačilo našim hutníkom na 2. miesto a takisto 7 bodov, no horšie skóre odsúdilo Hotelovú akadémiu na celkové 3.miesto. Štvrtú priečku so 6. bodmi obsadilo Gymnázium J. Chalupku z Brezna a 5.miesto bez bodu SOŠ Techniky a služieb Brezno. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a držíme palce v regionálnom kole, ktoré bude 12.12.2019 v Revúcej!

• Škola roka

Už tradičná celoslovenská anketa, súťaž o najaktívnejšiu a najúspešnejšiu školu v športe. Tak ako aj v minulom školskom roku, tak aj za školský rok 2018/2019 nás naše športové výsledky zaradili medzi 5 najlepších škôl na Slovensku. Tentokrát v kategórii družstvo chlapcov SŠ sme obsadili krásne 4. miesto. Najväčší podiel na tomto úspechu má 2. miesto na ISF – Majstrovstvách sveta vo futbale (Belehrad) a titul Majstrov SR vo futsale. Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

>> FOTOGALÉRIA

• Striebro pre naše družstvá chlapcov aj dievčat

Školské Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu sa uskutočnili v Žiari nad Hronom dňa 8.10.2019. Víťazné družstvá a jednotlivci z 11 okresov kraja si zmerali svoje bežecké schopnosti v mrazivom počasí, no v krásnom prostredí mestského parku pri plážovom kúpalisku. Darilo sa žiakom nášho SG ŽP, chlapcom aj dievčatám. Dokázal nás poraziť len veľmi silný výber Strednej športovej školy BB (bývalé OŠG BB). Ostatných súperov sme porazili a tak sme si domov priniesli medaile, diplomy a poháre za II.miesto v kategórii družstiev chlapcov aj dievčat. V kategóriách jednotlivcov sa najlepšie darilo Timotejovi Piliarkinovi, získal bronz, Robert Judiak a Ema Kapustová dobehli na peknom 4. mieste, Lucka Šuchová finišovala siedma a desiatu priečku obsadil Filip Bury a Anežka Smarkoňová.

Všetkým ďakujeme za peknú reprezentáciu školy!

Víťazstvo Súkromného gymnázia ŽP v cezpoľnom behu

V piatok 4.10.2019 sa na Mestskom štadióne v Brezne uskutočnilo školské okresné kolo v cezpoľnom behu. Výborne sa darilo študentom nášho SG. V kategórii chlapcov jednotlivcov zvíťazil Timotej Piliarkin a kategóriu dievčat vyhrala Ema Kapustová.  Fantasticky bežali aj ostatní členovia našich školských družstiev. Pre bronz si dobehol Róbert Judiak a strieborná bola Lucia Šuchová. Do krajského kola, ktoré sa uskutoční už 8.10. v Žiari nad Hronom tak postupujú obidve naše víťazné družstvá, chlapci aj dievčatá.

Všetkým úspešným ďakujeme za reprezentáciu našej školy a držíme palce v krajskom kole.

>> FOTOGALÉRIA

Víťazstvo chlapcov vo vytrvalostných štafetách

Memoriál M. Zavarskej vo vytrvalostných štafetách – už tradičné atletické preteky, ktoré  sa uskutočnili 25.9.2018 na Breznianskom mestskom štadióne za príjemného jesenného  počasia, v konkurencii SŠ v meste Brezne. Chlapčenská štafeta bežala v zložení: Tomkuliak, Koštial, Floch R., Piliarkin, Bury,  Necpál, Bobík, Vránsky, Köröš  a Judiak  zvíťazili pred druhými v poradí – našou SOŠ-kou o 70m. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy v športe.                                                                                                Roman Snopko