• Dievčatá vyhrali v okresnom kole v stolnom tenise

Dňa 9.1.2019 sa uskutočnil turnaj okresného kola v stolnom tenise dievčat štvorčlenných družstiev, na ktorom sa zúčastnili  štyri stredné školy. Našim dievčatám sa podarilo zvíťaziť nad všetkými štvorčlennými družstvami  a tak obhájiť  prvé miesto z predchádzajúceho roku. Blahoželáme našim dievčatám k víťazstvu a postupu na krajské kolo do Lučenca.

>>FOTOGALÉRIA

• Volejbal - chlapci - okresné kolo - 1. miesto

Chlapci z nášho SG ŽP nenašli premožiteľa ani vo volejbale. Zvíťazili nad ostatnými strednými školami v okrese Brezno a vybojovali si tým postup do regionálneho kola, ktoré odohráme v mesiaci február proti súperom z Revúcej. Študenti našej školy tak pokračujú v mimoriadne úspešných športových úspechoch, pretože v tomto školskom roku sme zatiaľ zvíťazili vo všetkých športoch, ktoré boli zatiaľ zorganizované po školskej linke. Postupne sa nám podarilo vyhrať cezpoľný beh, potom vytrvalostné štafety, neskôr basketbal, futsal, florbal a teraz aj volejbal.  Chlapcom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy, výborný prístup a držíme palce vo vyššej súťaži.  >>FOTOGALÉRIA

• Florbal - chlapci - okresné kolo - 1. miesto

17.12 sa uskutočnilo okresné kolo vo florbale chlapcov SŠ, kde naši žiaci obsadili 1. miesto a podarilo sa im prekonať aj tradičných víťazov z GJCH v Brezne. K úspechu im blahoželáme a držíme palce v ďalších súťažiach.

• Basketbal - prehra v regionálnom kole

Telocvičňa Gymnázia M. Kukučína v Revúcej bola dejiskom zápasov v basketbale chlapcov aj dievčat SŠ, ktoré sme odohrali 11.12.  Do tohto regionálneho kola sme postúpili po víťazstvách chlapcov aj dievčat nášho SG ŽP v okresných kolách, no súperi z domáceho gymnázia v Revúcej boli nad naše sily. Chlapci prehrali jasným skóre, keď naše jediné body poslal do revúckeho koša Lukáš Levík trojkovým hodom 17:3. Dievčatá dlho bojovali o víťazstvo, no nezvládli záver zápasu a súperky nám ušli až v záverečným minútach. Výsledkom bola prehra o 3 koše 18:12. Takže v regionálnom kole sme obsadili 2., nepostupové miesto. Súperovi gratulujeme a držíme palce v krajskom kole. Všetkým našim žiakom ďakujeme za snahu, bojovnosť a tešíme sa na ďalšie športové zážitky. Najbližšie nás čaká okresné kolo vo florbale, volejbale a potom náš obľúbený futsal.   >>FOTOGALÉRIA

Dievčatá: Horný rad zľava: Ďuriančiková, Libičová, Štulajterová, Bacúšanová, Janíková, Mikovínyová, p. uč. Jirmer

Spodný rad zľava: Barnáková, Brndiarová, Hošková, Wágnerová, Spodniaková

Chlapci: Horný rad zľava: Bakaľa, Marhula, Snopko, Brada, p. uč. Snopko

Spodný rad zľava: Kurčík, Levík, Vodilka, Auxt, Holub

• Futsal - chlapci - okresné kolo - 1. miesto

Krásny a hlavne víťazný turnaj odohrali naši chlapci v okresnom kole školskej postupovej súťaže vo futsale. Postupne zdolali všetkých súperov, ktorí sa im postavili „do cesty“. Podľa očakávania najťažší bol zápas proti našej hutníckej SOŠ-ke, v ktorom sme boli lepší len o jeden malý krôčik, o jeden gólik. Zvíťazili sme 2:1. Všetkých ostatných sme porazili jasne a zaslúžene sme si vybojovali postup do regionálneho kola, ktoré usporiadame na domácej pôde začiatkom februára. Chlapcom gratulujeme a budeme držať palce a ďakujeme za krásny prístup a výbornú reprezentáciu školy.  >>FOTOGALÉRIA

• Naše prekvapujúce víťazstvo v okresnom kole v basketbale  chlapcov aj dievčat SŠ

Družstvo  chlapcov, ktoré reprezentovalo naše  SG ŽP v basketbale  sme poskladali zo žiakov, ktorí sa športu venujú len amatérsky a poväčšine u nás študujú informatiku.  Do tejto súťaže sme šli s cieľom vyhrať aspoň nejaký zo štyroch zápasov, proti ostatným SŠ v okrese, no nakoniec po vynikajúcom kolektívnom výkone sa nám podarilo v celej súťaži zvíťaziť a postúpiť do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 11.12.2018 v Revúcej. Chlapci statočne bojovali a zvládli aj najťažší finálový zápas proti našej „bratskej“ hutníckej SOŠ-ke. Všetkým chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme palce vo vyššej súťaži.

Naše dievčatá znovu prekvapili a podarilo sa im zvíťaziť v Okresnom kole v basketbale stredných škôl a postúpiť na regionálne kolo do Revúcej. Turnaj bol plný emócií a tvrdých súbojov s tesnými výsledkami. Gratulujeme k víťazstvu a držíme palce v ďalšom zápase.

>>FOTOGALÉRIA - chlapci

>>FOTOGALÉRIA - dievčatá

Roman Snopko, učiteľ TV

• Zo Školských Majstrovstiev Slovenska bronz

Poriadna smola na poslednom tréningu najlepšej vytrvalkyne v teréne z minuloročných Majstrovstiev SR v cezpoľnom behu rozhodla o tom, že Mária Remeňová titul na tohoročných majstrovstvách obhajovať nebude! „Drobná“ zlomenina nosa rozhodla o jej neúčasti na tejto obhajobe. Dievčatá z nášho SG bojovali ako levice, no bez Majky im súčet umiestnení vystačil „len“ na bronzovú medailu. Druhú bronzovú medailu získala najlepšia z našich Zuzka Remeňová v súťaži jednotlivcov, Ema Kapustová dobehla na veľmi peknom 8. mieste a 20. priečku obsadila Eliška Smarkoňová. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za príkladnú bojovnosť a reprezentáciu nášho SG ŽP. Všetkým budeme držať palce v zime, v ich hlavnej športovej disciplíne – v biatlone, nech svojmu výbornému trénerovi Petrovi Kazárovi robia radosť a prinášajú pódiové umiestnenia z vrcholných medzinárodných biatlonových pretekov. Ďakujeme Peter, Ďakujeme dievčatá!  >>FOTOGALÉRIA

Výsledky - študentky SŠ

Výsledky - družstvá

• Suverénny postup na Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu

Naše  biatlonové sestričky - Mária a Zuzana Remeňové, spolu s Emou Kapustovou, žiačky nášho Súkromného gymnázia zvíťazili v súťaži škôl 18.10.2018 v Žiari nad Hronom, v krajskom kole  cezpoľného behu. Týmto víťazstvom si vybojovali  postup do celoslovenského finále. Dievčatám sa podarilo zvíťaziť suverénnym spôsobom, keď Mária získala zlato, Zuzka striebro. Bol to krásny súboj, až po cieľovú čiaru nebolo jasné, ktorá bude prvá. Ema dobehla na slušnom  6.mieste.  Veľmi pekný, bojovný  výkon v silnej konkurencii študentov stredných škôl podal aj ďalší náš žiak, tiež biatlonista - Tomáš  Sklenárik a len pár metrov mu chýbalo k celkovému víťazstvu,  dobehol na krásnej striebornej pozícii. Spolu s Adamom Koštialom a Petrom Golianom obsadili v súťaži družstiev 3.miesto. Všetkým ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy, dievčatám držíme palce v celoslovenskom finále, ktoré sa uskutoční 24.10.2018 v Západných Tatrách v Žiarskej Doline. Osobitné poďakovanie si určite zaslúži tréner našich biatlonových nádejí – Mgr. Peter Kazár, ktorý ako vždy, aj teraz odviedol  fantastickú robotu a dokázal víťazne pripraviť  svoje zverenkine!  >>FOTOGALÉRIA