• Školské kolo biologickej olympiády

Dňa 18. februára sa uskutočnilo školské kolo  Biologickej olympiády v kategórii A a B.

Zúčastnilo sa ho 8 žiakov, ktorí museli preukázať nielen svoje vedomosti, ale aj praktické zručnosti pri riešení náročných úloh.

V kategórii B sa na 1. mieste umiestnila Daxnerová Lea z II.H, v kategórii A prvé tri miesta obsadili žiaci z IV.G a IV.H nasledovne:

1.miesto – Haidelmeierová Veronika, Kochan Jakub

2. miesto -  Macuľa Andrej

3. miesto  - Starke Monika

Všetkým zúčastneným ďakujeme za zapojenie sa a víťazom gratulujeme.

>> FOTOGALÉRIA                     Školská komisia Biologickej olympiády.

• Víťazne v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

Dňa 16.1. 2019 sa Lea Daxnerová a Agáta Karaffová, žiačky Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová, zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku. V priestoroch Strednej odbornej školy techniky a služieb si obe dievčatá zmerali vo svojej kategórii sily s tými najlepšími nielen z gymnázií, ale aj z odborných škôl v okrese. S ľahkosťou prekonali nástrahy písomnej časti, ktorá pozostávala z počúvania, čítania s porozumením a gramatiky a kreatívne si poradili aj s opisom obrázka či tvorbou dialógu. Aj napriek tomu, že konkurencia bola silná, dievčatá svoje nadobudnuté vedomosti a kvality úspešne obhájili a vo svojich kategóriách obsadili obe nádherné prvé miesto.

Obom súťažiacim gratulujeme a držíme im palce aj v krajskom kole.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 26.11.2018 sa naši najlepší angličtinári potrápili s úlohami školského kola olympiády v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo 9 žiakov v kategórii 1. a 2. ročník a 12 žiakov v kategórii 3. a 4. ročník. Najlepší vo svojich kategóriách boli Lea Daxnerová (II.H) a Agáta Karaffová (IV.H). Víťazom blahoželáme a budeme im držať palce v januári, pri riešení okresného kola!

Celkové výsledky:

Kategória 2A:

1. Lea Daxnerová (II.H)
        2. Viktória Krakovská (II.H)
        3. Filip Sršeň, Adam Valašťan (II.H)

Kategória 2B:

1. Agáta Karaffová (IV.H)
        2. Martin Pribylina (III.H)
        3. Emma Mičejová (III.G)
        • Krajské kolá súťaže Zenit v programovaní

Žiaci našej školy sa aj tento rok zapojili do súťaže Zenit v programovaní v 3 kategóriách:

V kategórii B v školskom kole súťažili: Matej Dzubák, Martin Koreň, Jakub Kubaliak, Roman Ryšian a Filip Sršeň. Úspešní a postupujúci do krajského kola boli: Jakub Kubaliak a Filip Sršeň.

kategórii A súťažné úlohy školského kola naprogramovali: Matej Horňanský a Martin Pribylina, ktorí postúpili aj do krajského kola.

kategórii Grafik súťažné zadanie školského kola kreatívne vypracovali: Erik Škôlka a Adam Miroslav Predanocy a obaja postúpili do krajského kola.

Krajskému kolo patril 21. a 22.november 2018, kedy sa stretli úspešní riešitelia školských kôl všetkých stredných škôl Banskobystrického kraja.

Vo veľkej konkurencii naši žiaci obsadili 9. miesto Filip Sršeň a 10. miesto Jakub Kubaliak v kategórii B, 8. miesto Martin Pribylina a 9. miesto Matej Horňanský v kategórii A.

Najúspešnejší bol Erik Škôlka, ktorý si v kategórii Grafik tvorivosťou a usilovnosťou vybojoval 5. miesto v silnej konkurencii grafikov. Adam Miroslav Predanocy obsadil 10 .miesto.

Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy, blahoželáme k peknému umiestneniu a tešíme sa na úspešnejší budúci ročník súťaže.  >>FOTOGALÉRIA