• Otvárame vede bránu - 2019/2020

V tomto školskom roku Súkromná spojená škola ŽP zorganizovala druhý ročník súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl. V novembri prebehlo domáce kolo, v ktorom žiaci zdolávali otázky z biológie, chémie, fyziky, geografie a matematiky.

Najlepší ôsmi riešitelia boli pozvaní na praktickú časť, ktorá sa uskutočnila 23. januára 2020 na pôde Súkromnej spojenej škole ŽP v Podbrezovej. Žiaci museli preukázať nielen vedomosti, ale aj praktické zručnosti v oblasti prírodných vied. Niektoré úlohy riešili hravo, ale našli sa aj také, ktoré ich potrápili. Všetci zúčastnení získali milé pozornosti a traja najlepší riešitelia boli ocenení počas Dňa otvorených dverí.

Na prvom mieste sa umiestnila Denisa Matošová zo ZŠ s MŠ K. Rapoša, Pionierska 4, Brezno. Druhú priečku obsadila Nina Kľocová zo ZŠ K. Jarunkovej, Podbrezová a krásne tretie miesto získal Filip Žitňák zo ZŠ K. Jarunkovej, Podbrezová

Všetkým zúčastneným ďakujeme a prajeme veľa školských aj mimoškolských úspechov.

• Otvárame vede bránu - 2018/2019

Je názov súťaže, ktorú zorganizovalo Súkromné gymnázium ŽP pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl.

Súťaž prebiehala v dvoch kolách, prvé – teoretická časť, sa realizovala ako domáce kolo v priebehu októbra až decembra. Žiaci sa museli popasovať s otázkami z biológie, fyziky, geografie, chémie, informatiky a matematiky.

Úspešní riešitelia boli pozvaní na praktickú časť, ktorá sa uskutočnila 22. januára 2019 na pôde Súkromného gymnázia ŽP v Podbrezovej. Žiaci museli preukázať nielen vedomosti, ale aj praktické zručnosti v oblasti prírodných vied. Niektoré úlohy zvládali ľahšie, s niektorými viac, či menej úspešne bojovali. Za preukázané znalosti budú tí najlepší ohodnotení vecnými cenami:

1. Žitňák Filip – ZŠ K. Jarunkovej, Podbrezová
          2. Babeľová Mária – ZŠ a MŠ Závadka nad Hronom