• Biatlon - MSJaK - 26.1-3.2

• Do galérie Biatlon - MSJaK - 26.1-3.2 boli pridané fotografie.

V dňoch 26.1-3.2. sme sa zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov na domácej pôde v Osrblí. Najlepšie umiestnenie dosiahla Zuzana Remeňová, ktorá skončila na 10. miestom spomedzi 106 pretekárok. Ďalšie pekné umiestnenie sa podarilo získať Tomášovi Sklenárikovi, keď v šprinte obsadil 19. miesto z 102 štartujúcich. Len 16-ročná Ema Kapustová dosiahla výborný výsledok v stíhacích pretekoch, keď z 32. miesta sa posunula na 21. priečku. Mária Remeňová skončila 38. v stíhacích pretekoch. Veronika Haidelmeierová obsadila 61. miesto vo vytrvalostnom preteku. Peter Golian obsadil 51. miesto spomedzi 107 pretekárov. Atmosféra bola vynikajúca. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť.

Viac informácií a vyjadrenie trénera

• Deň zdravej výživy

• 31.1.2019

>> FOTOGALÉRIA

Dňa 31.1.2019 sme mali našej škole, Súkromnom gymnáziu v Podbrezovej, tradičný Deň zdravia. Bol to už šiesty ročník, kedy sa v každej triede od rána chystal zdravý pokrm. Deň zdravia slúži na zvýšenie povedomia o zdravom životnom štýle.
            Všetko bolo v rámci súťaže, kde žiaci dostávali body za jedlo, a to estetická úprava, chuť, názov a recept. Ďalej sa hodnotila nátierka, ktorú robili počas varenia,  plagát na tému „propagácia ovocia a zeleniny“ a pohybová aktivita, ktorej sa žiaci zúčastnili v telocvični. Na piatej vyučovacej hodine sa všetci žiaci a učitelia presunuli do školskej klubovne, kde sa konalo vyhodnotenie. Odmenené boli prvé tri miesta. Na treťom mieste sa skončila trieda III.H, na druhom mieste to bola trieda II.H a tohtoročným víťazom sa stala trieda III.G s víťazným jedlom „Steak Ala Šaňo“.
            Okrem Dňa zdravia sme mali aj prednášku o rakovine hrubého čreva. Tam sa študenti dozvedeli význam zdravého stravovania v prevencii onkologických ochorení. Žiaci si mohli vyskúšať prípravu zdravého taniera a taktiež bola pre nich pripravená modelová ukážka výživovej pyramídy.
            Veľké ďakujem patrí Rade rodičov pri Súkromnou gymnáziu, ktorý nám každý rok poskytujú finančnú pomoc na náš vytúžený Deň zdravia.

• Deň otvorených dverí

• Dvere Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa dňa 29.1.2019 otvorili pre širokú verejnosť, ale najmä pre záujemcov o štúdium. Zo 153 zúčastnených bola väčšina z okolitých základných škôl, ale zavítali k nám aj žiaci a rodičia z Revúcej, Martina, Banskej Štiavnice, Banskej Bystrice, Dolného Kubína, Tisovca, Popradu, Prievidze, Košíc i Kežmarku. Našich hostí sme privítali kultúrnym programom a pripravili pre nich množstvo zaujímavých aktivít. Budúci gymnazisti si mohli ešte pred prijímacími skúškami overiť svoje vedomosti z matematiky a slovenského jazyka, riešili interaktívne úlohy, odpovedali v zábavných kvízoch, robili pokusy, vyskúšali si prácu s 360° fotoaparátom, termovíznou kamerou, či 3D tlačiarňou. Počas DOD predstavili svoju činnosť ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o. a FMMR Technickej univerzity v Košiciach. Na aktívnych účastníkov čakal po skončení programu darček. Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich čas a záujem a dúfame, že sa s nimi stretneme v septembri.

• Víťazne v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

• Lea Daxnerová a Agáta Karaffová vyhrali vo svojich kategóriách okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Blahoželáme!

Iné súťaže a akcie

• Majstrovstvá banskokystrického kraja 2019 v kolkoch

• Dňa 5. januára 2019 sa v kolkárni v Podbrezovej konali Majstrovstvá banskobystrického kraja. V kategórii U-18 dorastenci sa víťazom stal Filip Bánik, ŠK Železiarne Podbrezová, žiak I.H. Filipovi blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Ďakovný list pre našu školu

• V dňoch 19. - 21.12  2018 zorganizovala žiacka školská rada charitatívny vianočný punč. Okrem toho, že krásne rozvoňal priestory školy, vyzbierané finančné prostriedky putovali pre Detský domov vo Valaskej. Ďakujeme organizátorom aj všetkým, ktorí sa tejto akcie zúčastnili. >>FOTOGALÉRIA