• 1. Informácie o VŠ

2. Ako vyplniť prihlášku na VŠ

• Rok maturitnej skúšky vyplnia aj maturujúci uchádzači v tomto školskom roku, ktorí uvedú aktuálny rok, v ktorom sa bude maturitná skúška konať
          • Položku Absolvovaná stredná škola vyplnia aj uchádzači, maturujúci v tomto školskom roku, druh strednej školy :                            gymnázium
          • Kód strednej školy:        037999214
          • Názov strednej školy:    Súkromná spojená škola Železiarne Podbrezová - Súkromné gymnázium  Železiarne Podbrezová
          • Adresa školy:                 Družby 554/64, 976 81  Podbrezová
          • Študijný odbor:               gymnázium
          • Kód študijného odboru:  7902  J
          • Stupeň dosiahnutého vzdelania:  5

• Správnosť zapísania známok a zhodu známok s katalógom známok overuje triedny učiteľ. Prihlášku treba priniesť kompletne VYPLNENÚ. Dôležité je priniesť prihlášku na potvrdenie údajov v dostatočnom časovom predstihu pred termínom podania prihlášky.
          • Zároveň sa triedny učiteľ podpíše na prihlášku - Potvrdenie o správnosti údajov.  Pečiatku na prihlášku dostanete pri sekretárke riaditeľky školy ale až vtedy, keď bude prihláška overená.

• Nezabudnite vyplniť dátum a podpísať prihlášku.

3. Portál VŠ

Každý rok pomáhame študentom s výberom vysokej školy prostredníctvom Portálu vysokých škôl na adrese www.portalvs.sk.

I keď určite poznáte PortálVŠ, uvádzame zhrnutie jeho najväčších výhod pre záujemcov o vysokoškolské štúdium. Ide najmä o:

• informácie o prijímacom konaní na všetkých vysokých školách z jedného miesta,
          • aktuality, z ktorých sa dozviete, čo zaujímavé sa uskutočnilo alebo ešte len uskutoční na vysokých školách    (https://www.portalvs.sk/sk/aktuality),
          • kalendár podujatí, v ktorom nájdete, kedy sa na Vami vybraných vysokých školách konajú Dni otvorených dverí (https://www.portalvs.sk/sk/kalendar),
          • centrálnu elektronickú prihlášku (www.prihlaskavs.sk), prostredníctvom ktorej si môže záujemca o vysokoškolské štúdium podať prihlášku na viacero vysokých škôl bez nutnosti ďalšej registrácie  a niekoľkonásobného vypĺňania rovnakých údajov,
          • poskytovanie veľkej podpory používateľov – poskytujeme pomoc telefonicky, e-mailom, chatom, osobne; pomôžeme vám vyhľadať informácie, kontakty; je pre vás pripravený aj chatbot, zoznámte sa s ním.

Ak máte návrhy na zlepšenie obsahu Portálu VŠ (www.portalvs.sk) neváhajte nás kontaktovať, čakáme na vaše návrhy. Veľmi nám pomôžete, ak si nájdete čas na vyplnenie Dotazníka.