• Filip Bánik získal striebro v šprinte na MAJSTROVSTVÁCH SVETA U-18

    XIII. ročníka Majstrovstiev  sveta U-18 sa zúčastnilo 12 družstiev. MS sa konali od 10.5. do 15.5. 2019 v Rokycanoch (CZ) a pretekalo sa v 5-tich disciplínach. Kolkársky oddiel ŽP  sa umiestnil na 3. mieste z 12 štátov. Naše družstvo získalo 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.  Náš tím tvorili Matúš Kotula, Erik Gallo, Lukáš Nesteš, Richard Kucko, Filip Bánik, žiak I.H triedy SGŽP.

    Filip získal krásnu striebornú medailu v šprinte, pavúkom prekľučkoval postupne cez Srba Kurcinaka, Rumuna Feiera a Nemca Karla. V semifinále vyradil ešte Slovinca Vidmara. V záverečnom súboji žiaľ už nestačil na Chorvátskeho reprezentanta Toniho Ljubiča.

    K získaniu vzácneho kovu gratulujeme!!!

    >> FOTOGALÉRIA

   • Futbalisti SG ŽP na ISF Majstrovstvách sveta strieborní !

    Tri dni pred úvodným výkopom na ISF Majstrovstvách sveta vo futbale, ktoré sa konali 6.4-14.4.2019 v Belehrade bolo žrebovanie víťazných mužstiev z národných kvalifikácií do skupín.  V každej skupine 6 mužstiev a postupový cieľ jasný. Prebojovať sa po základnej časti medzi prvých dvoch v skupine! V skupine sa hralo systémom každý s každým a mužstvá, ktoré sa umiestnia na 1. a 2. miestach vytvoria štvrťfinálovú osmičku a budú hrať o 1.-8. miesto! Družstvá, ktoré obsadia 3. a 4.miesto v skupine hrajú o 9.-16. miesto a poslední dvaja v skupine o 17.-24.miesto. Nám žreb priradil C skupinu. Na pohľad najľahšia a niektorí tvrdili, že sme mali šťastie.

    A                            B                                              C                                             D

    1

    QATAR

    1

    GERMANY

    1

    AUSTRIA

    1

    BRAZIL

    2

    CHILE

    2

    CHINA P.R.

    2

    UNITED ARAB EMIRATES

    2

    LEBANON

    3

    ITALY

    3

    TURKEY

    3

    BELGIUM FC

    3

    CHINESE TAIPEI

    4

    FRANCE

    4

    GREECE

    4

    DENMARK

    4

    BELGIUM FL

    5

    SLOVENIA

    5

    CZECH REPUBLIC

    5

    SLOVAKIA

    5

    SERBIA

    6

    CROATIA

    6

    HUNGARY

    6

    LUXEMBURG

    6

    BULGARIA

     

    Priebeh zápasov a výber z reportáží:

    Nedeľa, 10.30 hod. Po úvodnom zápase s Luxemburgom – obrovská radosť, dali sme im 4:0!

    Pondelok, 10,30 hod. Sme dali dole aj Dánsko – 5:0!

    Obidva zápasy boli veľmi ťažké, ten úvodný preto, lebo bol prvý a ten býva na turnajoch vždy špecifický. Súper slabšie tvoril, no bolo ťažké mu dať prvý gól, Podarili sa to Tobiasovi Raffayovi, ktorý strelil v zápase hetrik a štvrtý gól vsietil Radko Proti Dánom to bolo ťažšie. Kvalitnejší, technicky disponovaný súper, no naši chalani hrali výborne, disciplinovane a darilo sa aj strelecky. Dáni hrozili z rýchlych protiútokov, no naši obrancovia a aj všetci ostatní si plnili vzorne povinnosti na ihrisku. Skóre otvoril opäť Tobias Raffay  (1:0) a do polčasu sa  presadil ešte Ivan Banas (2:0). Raffayovi zachutilo a premenil pokutový kop (3:0), nechytatelne vymietol pavučinku v šibenici strelou z diaľky Marek Ufrla (4:0) a rezignovaným Dánom posledný gólik strelil vynikajúci Matúš Katunský. Zdalo by sa, že to bolo jednoznačné víťazstvo, no nerodilo sa ľahko. Po dvoch zápasoch máme 6 bodov v tabuľke, skóre 9:0, sme bez inkasovaného  gólu a bez žltej karty. Pred nami poobede azda najťažší súper v skupine – Rakúsko, ktoré zdolalo SAE 7:0.

    Pondelok, 16.30 hod. Bohužiaľ, po treťom zápase v skupine nám na konto nepribudol žiadny bod. Prehrali sme s Rakúskom vysoko 5:0, súper bol lepší a pravdepodobne jasne postúpi z prvého miesta, o to druhé postupové do prvej osmičky sa pobijeme s Belgickom, predtým však musíme ešte vydrieť „povinné“ víťazstvo nad SAE. Takže všetky sily  sústredíme  na zajtrajšok, doobeda nastúpime proti SAE a poobede na rozhodujúci zápas s Belgickom.

    Utorok, 10.30 hod. Prvá úloha splnená, nad Spojenými Arabskými Emirátmi sme zvíťazili 2:0. Nedarilo sa nám dlho streliť gól, hoci sme na ihrisku jasne dominovali. Súper nemal nič, žiadna šanca, len našim strelcom sa nedarilo z veľkého tlaku streliť gól. Jasnú gólovú strelu chytil do rúk súperov obranca a tak sme dostali možnosť skórovať z pokutového kopu. Tobias Raffay si postavil loptu, nedal brankárovi šancu a tak sme do polčasu viedli chudobných 1:0. Súpera sme zatlačili aj v druhom polčase, no ukľudňujúci gólik neprichádzal. Na konečných 2:0 po peknej kombinačnej akcii skóroval Tomáš Janeček asi 3 minúty pred koncom stretnutia. Máme 9 bodov a pred sebou zápas skupiny.

    Utorok, 16,30 hod. Obrovská koncentrácia, nasadenie a vynikajúci výkon od každého nášho hráča a veľká vec sa podarila! Bolo to o jednom góle, Belgičania boli rýchly, technický a mali fantastických hráčikov tmavej pleti, ktorí nám robili obrovské problémy... Ale my sme mali väčšie srdiečko, disciplínu a Matúša Katunského, ktorý po super defenzívnom výkone dal Belgičanom aj gól!  Dorazil do brány Samovu Jenatovu hlavičku, ktorá sa po našom rohovom kope odrazila do priestoru kde si ju prebral a nedal brankárovi šancu! Belgičania sa potom do nás pustili, ale naši chlapci to už zvládli dokonca, aj keď to bolo naozaj veľmi ťažké a náročné. Hrozne sa tešíme a  šatni sme to aj poriadne oslávili... Našim najbližším súperom vo štvrťfinále budú Gréci, ktorý postupujú ako víťazi B skupiny. Nastupujeme vo štvrtok, zajtra je oddych, tak sa pokúsime dobre zregenerovať.

    Tabuľka základnej časti:

    Štvrtok, 10.30 hod. Dobojované! Grécko : Slovensko 0:5 !!! Výsledok sa zdá byť jednoznačný, no na ihrisku to bola vojna. Gréci boli drzí, hluční, už v autobuse si mysleli, že im patrí svet, bol ich plný autobus. Organizátor nás totiž  vozí na zápasy vždy so súperom v jednom autobuse, cestujeme približne trištvrte hodinu tam a to isté späť. No cestou späť už boli úplne tichučko! Vieme prečo. Nechutili im naše bryndzové halušky so žinčicou. Napíšem len toľko, že to bolo veľmi ťažké, polčas 0:0, súper hrýzol, trápil, no našim chalanom vyšiel super zápas. Ivko ich fantasticky pripravil, urobil vynikajúce striedania a po 5 minútach druhého polčasu sa presadil striedajúci Igor Brozman a o pár minút nato Miky Bakaľa dal druhý gól. Ostávalo 20 minút do konca a Gréci boli veľmi nepríjemní. No dnes bolo súdené nám! Všetci podali úžasný výkon a zaslúžene postupujeme do semifinále. Naše góly ešte strelili dnes opäť fantastický Bakaľa, keď napokon strelil Grékom hetrik a jedným gólom prispel náš kapitán, vynikajúci Peter Kováčik, ktorý odohral super zápas. Absolútnu pochvalu si zaslúži náš brankár Miško Trnovský, ktorý okrem toho, že chytil dva čisté góly, celý turnaj drží a diriguje chlapcov pred sebou. Zatiaľ nevieme kto z dvojice Libanon, Slovinsko bude náš semifinálový súper. Vieme, že sa bude hrať o 16.30hod a konečne na prírodnej tráve. Poznáme výsledok zápasu Brazília : Qatar. Brazilci dokázali poraziť minuloročného víťaza 1:0.

    Piatok, 16.30 hod. SLOVINSKO:SLOVENSKO – SEMIFINÁLE...

    Výsledok po poslednom hvizde 0:0 a išlo sa netradične na samostatné nájazdy na brankára. O sile Slovincov jasne hovorí fakt, že za celý turnaj nedostali z hry ani jeden gól! (za 7 zápasov!) Ani od nás. Hrdinami sa napokon stali naši strelci v nájazdoch a samozrejme Michal Trnovský, náš brankár! O slzičkách radosti radšej písať nebudem, ale nebolo ich málo. Zvíťazili sme 4:3 a postúpili do finále majstrovstiev sveta škôl! Pred našim zápasom sa odohralo prvé semifinále a tak sme už poznali nášho finálového súpera. Brazília! Sen, ktorý sme tu snívali sa pomaličky plnil. Strieborné medaile už isté a finále proti krajine, kde sa asi každý chlapec rodí s futbalovým génom a najsilnejším náboženstvom je tam futbal! Finále. Túžba bola obrovská, podpora z klubu a hlavne našej školy fantastická. Úžasné bolo vedenie našej školy, ktoré nás osobne prišlo do Belehradu povzbudiť. Naša pani riaditeľka Katka Zingorová, pán učiteľ Janko Peteraj – triedny väčšiny našich hrdinov a dvaja rodičia našich futbalistov sadli do auta a prišli.  Podbrezová – Belehrad a späť, len aby mohli byť pri tom. Úžasné! Ďakujeme!

    Sobota, 16.00 hod. SLOVENSKO:BRAZÍLIA – FINÁLE...

    Údel porazeného vo finále na akýchkoľvek majstrovstvách sveta je strašný a smutný. Čo na tom, že sa vrátite domov so striebornými medailami, čo na tom, že doveziete krásny pohár za 2.miesto? Tá emócia z prehry je taká obrovská, že aj keby ste chceli, tak Vám nedovolí radovať sa  z tohto úspechu. Je nám ľúto, že ľudia, ktorí nás sem prišli z domu podporiť sa museli pozerať na naše slzy a sklamanie. No my sme chceli zvíťaziť. Tak to chlapcom prepáčime, my starší a skúsenejší  vieme, že časom im to dôjde. Časom si možno uvedomia, čo dokázali. Školské majstrovstvá sveta sa organizujú od roku 1974. Slovensko ako krajina sa tohto nádherného podujatia zúčastňuje od roku 1992. Doteraz žiadna slovenská škola, nehrala na ISF majstrovstvách sveta finále vo futbale! Neviem kedy a komu sa to podarí najbližšie, no som presvedčený o tom, že tak skoro to nebude. A prehrať vo finále s Brazíliou určite nie je hanba. Treba uznať, že Brazília bola lepšia, dokázali nám tesne pred polčasom streliť gól do šatne a v druhom polčase ešte dva. Na záver sa zvykne, pretože sa ta tak patrí poďakovať. Chlapcom – ďakujeme za krásne reprezentáciu školy, futbalového klubu a Slovenska. Škole – za úžasnú podporu ktorou nás zahŕňala pred aj počas majstrovstiev sveta. Zriaďovateľovi, ŽP – za finančné a materiálne zabezpečenie, vďaka ktorému sme tu mohli vystupovať ako moderná krajina. Futbalovému klubu FK Podbrezová – za to ako pracujú, za to, že naučili chlapcov takto hrať futbal, za prístup a ochotu, za to, že na úkor svojich výsledkov a úspechov podporili školský šport. Je tu ešte jeden, ktorému sa chcem poďakovať zvlášť. Mladý tréner Ivko Klusaček. Úžasný, prístup k chlapcom, vynikajúca príprava na zápasy, fantastické vedenie a kaučing, absolútne vzorná reprezentácia. Ďakujeme!

                                                                                                                             Roman Snopko

    Horná rad zľava: Klusaček-tréner, Černák, Macko, Brozman, Suja, Morong, Kováčik, Ďurica, Janeček, Ufrla, Banas, Straka, Polák-delegát, Snopko-vedúci, Smiržík-delegát

    Sediaci: Raffay, Gecelovský, Bakaľa, Trnovský, Jenat, Katunský, Dula

    >>FOTOGALÉRIA

     

     

     

     

   • Tak sme majstri no a čo...

    Tento popevok si chlapci nášho súkromného gymnázia zaspievali z plného hradla tancujúci v kruhu po poslednom stretnutí na majstrovstvách Slovenska vo futsale.  Ale od začiatku. Trnavská mestská športová hala bola v dňoch 26.-27. marca 2019 dejiskom finálového turnaja Školských majstrovstiev Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl. Turnaja sa mali právo zúčastniť víťazné mužstvá krajských majstrovstiev. Za Banskobystrický kraj sa tejto pocty ušlo chlapcom z nášho Súkromného gymnázia ŽP. Vďaka veľmi dobrej spolupráci s vedením FK Podbrezová a ústretovosti jednotlivých trénerov futbalového klubu sme na tieto majstrovstvá mohli vycestovať v tej najsilnejšej zostave. Takže veľmi pekne ďakujeme hlavne p. trénerovi U 19 Martinovi Poliovkovi, ktorý veľmi ochotne pomohol s nomináciou, ale aj všetkým  trénerom FK za vynikajúcu futbalovú prípravu našich hráčov. Bez ich podpory a výbornej prípravy chlapcov by sme nedosiahli vytúžený úspech. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, (z 8 rôznych krajov Slovenska), ktoré boli vyžrebované do dvoch skupín. Nám žreb prisúdil do skupiny Športové gymnázium z Nitry, Obchodnú akadémiu z Bratislavy a Gymnázium z Čadce. Najťažší zápas v skupine pre nás bol hneď ten prvý – proti Nitranom, v ňom sa nám podarilo iba remizovať 1:1. V ostatných skupinových zápasoch sme úplne jasne porazili obidvoch súperov, najprv chlapcov z Bratislavy 5:0 a potom aj gymnazistov z Čadce 6:1. Tak sme si zabezpečili postup do semifinálového stretnutia z prvého miesta. Nastúpili sme proti Súkromnej strednej športovej škole Košice, ktorej sme nedali šancu, zvíťazili sme 4:0, čo znamenalo postup do finále a boj o celkové prvenstvo, kde nás čakal veľmi ťažký súper – Prešov, ktorý tiež vo svojej skupine dominoval. Vojna o každú loptu, dlho nerozhodný stav, 3 sekundy pred koncom prvého polčasu náš brankár musel čeliť pokutovému kopu. Michal Trnovský ho chytil a na záver bol úplným právom vyhlásený za najlepšieho brankára celého turnaja. V druhom polčase sme využili priamy kop a ujali sa vedenia 1:0 a neskôr sme pokutový kop kopali aj my. Zodpovednosť prevzal na seba Gabo Holub a premenil – 2:0. Súper robil čo mohol a vedel, ale my sme si výsledok postrážili až do konca zápasu! Veľmi ťažko by som hľadal medzi našimi chlapcami najlepšieho hráča, pretože všetci boli skvelí. Na tomto turnaji sme mali jednoducho najlepšie mužstvo a tak sme zaslúžene zvíťazili! Jasnou rečou hovorí naša štatistika  z turnaja. Jedna remíza, štyri výhry a skóre 18:2! Bravo chlapci, boli ste fantastickí, našu školu ste vzorne reprezentovali nielen na ihrisku, ale aj svojim správaním!

    Tento krásny výsledok je ďalším trblietavým kamienkom do mozaiky športových úspechov nášho úžasného súkromného gymnázia, ktoré sa za svoju krátku históriu môže pýšiť úspešnou reprezentáciou v športe nielen na Slovenských majstrovstvách, ale aj tých svetových (Grenobl – biatlon, Paríž – cezpoľný beh, Buenos Aires – cyklistika, Izrael – futsal, Belehrad – futbal)!

    Záverom veľká gratulácia a poďakovanie chlapcom za krásnu reprezentáciu školy a ešte raz vďaka FK Podbrezová za prípravu futbalového majstrovstva a ústretovosť pri nominácií na vrcholné školské športové podujatia!

                                                                                                                                                                 Roman Snopko

    Fotografia:

    Horný rad zľava: Adam Matalík, Radoslav Čief, Lukáš Jagerčík, Michal Trnovský, Matúš Katunský, Gabriel Holub, sediaci zľava: Mikuláš Bakaľa, Šimon Cibula, Jakub Cibula, Jakub Vodilka

    >> FOTOGALÉRIA

     

     

     

     

     

     

   • Naše Súkromné gymnázium znovu na Majstrovstvá sveta!

    Tentoraz sa to podarilo v našom hlavnom športe, vo futbale. Chlapci, ktorí študujú  v našom SG ŽP a ich futbalová výkonnosť rastie vo FK Podbrezová pod vedením skúsených trénerov si vybojovali v kvalifikačnom turnaji postup na Školské Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Srbskom hlavnom meste – Belehrad v termíne 6.4-14.4.2019. O tom, že tréneri si svoju prácu robia naozaj dobre a chlapci v kvalifikačných súbojoch nechali na ihrisku srdiečko svedčia výsledky jednotlivých zápasov. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá, no postúpiť do Srbska mohol iba víťaz. Postupne sme zdolali všetkých súperov. Najprv športové gymnázium BB (3:1), potom najťažšieho súpera Súkromné športové gymnázium Košice (2:1) a napokon aj športové gymnázium Košice (3:0). Naši chlapci  ukázali, že s futbalom to myslia naozaj vážne, že sa mu venujú celým srdcom.  Veľká túžba a sen o postupe sa im po výborných výkonoch a fantastickom prístupe podarilo naplniť. Veľké poďakovanie treba vysloviť škole za iniciatívu a organizačnú robotu, ktorú odviedlo pri zabezpečení účasti na tomto turnaji  a vedeniu futbalovému klubu za ústretovosť pri nominácií hráčov.  A samozrejme, v neposlednom rade ďakujeme Ivkovi Klusačekovi za fantastickú prácu, ktorú odviedol na striedačke pri vedení mužstva. Chlapcom držíme palce v ďalšej príprave a hlavne v Belehrade úspešnú reprezentáciu našej školy a celej SR.

    Roman Snopko

   • Naši futsalisti obliekli znovu víťazné dresy

    V Detvianskej mestskej športovej hale sa 21.2.2019 uskutočnilo už krajské finále v stredoškolskom futsale. Naši chlapci sa sem neprišli iba zúčastniť, ale mali obrovskú túžbu postúpiť do finále celoslovenského, ktoré bude koncom marca v starobylom slovenskom Ríme – v Trnave. Avšak s týmto zámerom do Detvy prišlo bojovať aj ostatných 5 stredných škôl. Šesť mužstiev hralo v dvoch základných skupinách. Nám žreb určil veľmi ťažkých súperov už v základnej skupine. Najprv sme museli zdolať SPŠ J. Murgaša z BB (2:0) a potom sme zvíťazili aj nad SOŠ Kremnička, kde sa chlapci tiež profesionálne venujú futbalu (3:0). Aj keď výsledky sa zdajú byť jednoznačné, chlapci museli o každý gólik, o každú jednu loptu tvrdo bojovať. Vstup do semifinále nám vôbec nevyšiel a od úvodu sme prehrávali 1:0, no naši chlapci naozaj vzorne zabojovali a napokon zvíťazili nad Zvolenčanmi jasne 5:1. Vo finále sme sa stretli opäť s Murgašovcami, ktorí nám chceli oplatiť prehru zo skupiny. A toto bol nervák až do konca zápasu. Najprv sme sa ujali vedenia 1:0, no po dvoch chybičkách v obrane sme dvakrát inkasovali  a stav sa otočil v náš neprospech 1:2. Obrovské nasadenie, viera a športové majstrovstvo rozhodlo, že do Trnavy na Majstrovstvá SR škôl vo futsale predsa len pôjdu chlapci z nášho Súkromného gymnázia ŽP. Súper už len postupne inkasoval, výsledok sme otočili a na záver svietilo na výsledkovej tabuli 4:2 v náš prospech. Odbojovali  sme  veľmi ťažký turnaj, napokon sa nám podarilo zvíťaziť vo všetkých štyroch zápasoch s celkovým skóre 14:3. Chlapcom blahoželáme, ďakujeme za super prístup, krásnu reprezentáciu školy a držíme palčeky v Trnave!

    >>FOTOGALÉRIA

   • Krajské kolo vo florbale dievčat

    Dňa 5.2.2019 sa uskutočnilo krajské kolo dievčat vo florbale v Detve. Turnaja sa zúčastnilo šesť stredných škôl z Banskobystrického kraja. Hralo sa v dvoch skupinách, kde sme sa v našej skupine umiestnili na druhom mieste. Nasledovalo semifinále, z ktorého sme po remíze a následných nájazdoch prešli do zápasu o 3.-4. miesto. Nakoniec sme sa umiestnili na 4. mieste. Napriek tomu sme odchádzali pozitívne naladení na ďalší ročník florbalu s novými ambíciami. Ďakujeme dievčatám za výbornú reprezentáciu školy.

    >> FOTOGALÉRIA

     

   • Okresné kolo vo florbale - dievčatá - 1. miesto

    Dňa 29.1.2019 sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl vo florbale v zrekonštruovanej mestskej telocvični pri plavárni v Brezne. Turnaja sa zúčastnili štyri stredné školy. Našim žiačkam sa podarilo suverénne zvíťaziť nad všetkými súperkami. Blahoželáme k prvému miestu a postupu do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 4.2.2019.

    Regionálne kolo dievčatá opäť vyhrali a postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 5.2.2019 v Detve

    >> FOTOGALÉRIA

     

   • Lyžiarsky kurz

    V dňoch 14. až 18. januára naši prváci absolvovali lyžiarsky kurz v Ski, Golf & Hotel Resort Tale.
    Touto cestou sa chceme poďakovať za vynikajúce podmienky. Všetci sme boli spokojní so službami, ale aj s kvalitou zjazdoviek. Kurz splnil svoj účel. Žiaci, ktorí lyžovať nevedeli v závere kurzu bez väčších problémov zlyžovali celú zjazdovku a tí čo vedeli, sa zdokonalili v technike lyžovania. Veríme, že žiaci si odniesli domov veľa zážitkov.

    >> FOTOGALÉRIA

     

     

   • Dievčatá vyhrali v okresnom kole v stolnom tenise

    Dňa 9.1.2019 sa uskutočnil turnaj okresného kola v stolnom tenise dievčat štvorčlenných družstiev, na ktorom sa zúčastnili  štyri stredné školy. Našim dievčatám sa podarilo zvíťaziť nad všetkými štvorčlennými družstvami  a tak obhájiť  prvé miesto z predchádzajúceho roku. Blahoželáme našim dievčatám k víťazstvu a postupu na krajské kolo do Lučenca.

    V krajskom kole dievčatá skončili na 5. mieste a ďalej už nepostupujú.

    >>FOTOGALÉRIA

     

   • Volejbal - chlapci - okresné kolo - 1. miesto

    Chlapci z nášho SG ŽP nenašli premožiteľa ani vo volejbale. Zvíťazili nad ostatnými strednými školami v okrese Brezno a vybojovali si tým postup do regionálneho kola, ktoré odohráme v mesiaci február proti súperom z Revúcej. Študenti našej školy tak pokračujú v mimoriadne úspešných športových úspechoch, pretože v tomto školskom roku sme zatiaľ zvíťazili vo všetkých športoch, ktoré boli zatiaľ zorganizované po školskej linke. Postupne sa nám podarilo vyhrať cezpoľný beh, potom vytrvalostné štafety, neskôr basketbal, futsal, florbal a teraz aj volejbal.  Chlapcom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy, výborný prístup a držíme palce vo vyššej súťaži.  >>FOTOGALÉRIA

   • Florbal - chlapci - okresné kolo - 1. miesto

    17.12 sa uskutočnilo okresné kolo vo florbale chlapcov SŠ, kde naši žiaci obsadili 1. miesto a podarilo sa im prekonať aj tradičných víťazov z GJCH v Brezne. K úspechu im blahoželáme a držíme palce v ďalších súťažiach.

    >>FOTOGALÉRIA

     

     

     

   • Basketbal - prehra v regionálnom kole

    Telocvičňa Gymnázia M. Kukučína v Revúcej bola dejiskom zápasov v basketbale chlapcov aj dievčat SŠ, ktoré sme odohrali 11.12.  Do tohto regionálneho kola sme postúpili po víťazstvách chlapcov aj dievčat nášho SG ŽP v okresných kolách, no súperi z domáceho gymnázia v Revúcej boli nad naše sily. Chlapci prehrali jasným skóre, keď naše jediné body poslal do revúckeho koša Lukáš Levík trojkovým hodom 17:3. Dievčatá dlho bojovali o víťazstvo, no nezvládli záver zápasu a súperky nám ušli až v záverečným minútach. Výsledkom bola prehra o 3 koše 18:12. Takže v regionálnom kole sme obsadili 2., nepostupové miesto. Súperovi gratulujeme a držíme palce v krajskom kole. Všetkým našim žiakom ďakujeme za snahu, bojovnosť a tešíme sa na ďalšie športové zážitky. Najbližšie nás čaká okresné kolo vo florbale, volejbale a potom náš obľúbený futsal.   >>FOTOGALÉRIA

    Dievčatá: Horný rad zľava: Ďuriančiková, Libičová, Štulajterová, Bacúšanová, Janíková, Mikovínyová, p. uč. Jirmer

    Spodný rad zľava: Barnáková, Brndiarová, Hošková, Wágnerová, Spodniaková

    Chlapci: Horný rad zľava: Bakaľa, Marhula, Snopko, Brada, p. uč. Snopko

    Spodný rad zľava: Kurčík, Levík, Vodilka, Auxt, Holub

     

   • Futsal - chlapci - okresné kolo - 1. miesto

    Krásny a hlavne víťazný turnaj odohrali naši chlapci v okresnom kole školskej postupovej súťaže vo futsale. Postupne zdolali všetkých súperov, ktorí sa im postavili „do cesty“. Podľa očakávania najťažší bol zápas proti našej hutníckej SOŠ-ke, v ktorom sme boli lepší len o jeden malý krôčik, o jeden gólik. Zvíťazili sme 2:1. Všetkých ostatných sme porazili jasne a zaslúžene sme si vybojovali postup do regionálneho kola, ktoré usporiadame na domácej pôde začiatkom februára. Chlapcom gratulujeme a budeme držať palce a ďakujeme za krásny prístup a výbornú reprezentáciu školy.  >>FOTOGALÉRIA

    Konečná tabuľka:

    1.m – Súkromné gymnázium ŽP – 8 bodov

    2.m – SSOŠ hutnícka ŽP – 6 bodov

    3.m – HA a OA Brezno – 4 body

    4.m – Gymnázium J. Chalupku – 2 body

    5.m – SOŠ TaS Brezno – 0 bodov

    • Naše prekvapujúce víťazstvo v okresnom kole v basketbale  chlapcov aj dievčat SŠ

     Družstvo  chlapcov, ktoré reprezentovalo naše  SG ŽP v basketbale  sme poskladali zo žiakov, ktorí sa športu venujú len amatérsky a poväčšine u nás študujú informatiku.  Do tejto súťaže sme šli s cieľom vyhrať aspoň nejaký zo štyroch zápasov, proti ostatným SŠ v okrese, no nakoniec po vynikajúcom kolektívnom výkone sa nám podarilo v celej súťaži zvíťaziť a postúpiť do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 11.12.2018 v Revúcej. Chlapci statočne bojovali a zvládli aj najťažší finálový zápas proti našej „bratskej“ hutníckej SOŠ-ke. Všetkým chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme palce vo vyššej súťaži.

     Naše dievčatá znovu prekvapili a podarilo sa im zvíťaziť v Okresnom kole v basketbale stredných škôl a postúpiť na regionálne kolo do Revúcej. Turnaj bol plný emócií a tvrdých súbojov s tesnými výsledkami. Gratulujeme k víťazstvu a držíme palce v ďalšom zápase.

     >>FOTOGALÉRIA - chlapci 

     >>FOTOGALÉRIA - dievčatá

                                                                                                                                  Roman Snopko, učiteľ TV

   • Zo Školských Majstrovstiev Slovenska bronz

    Poriadna smola na poslednom tréningu najlepšej vytrvalkyne v teréne z minuloročných Majstrovstiev SR v cezpoľnom behu rozhodla o tom, že Mária Remeňová titul na tohoročných majstrovstvách obhajovať nebude! „Drobná“ zlomenina nosa rozhodla o jej neúčasti na tejto obhajobe. Dievčatá z nášho SG bojovali ako levice, no bez Majky im súčet umiestnení vystačil „len“ na bronzovú medailu. Druhú bronzovú medailu získala najlepšia z našich Zuzka Remeňová v súťaži jednotlivcov, Ema Kapustová dobehla na veľmi peknom 8. mieste a 20. priečku obsadila Eliška Smarkoňová. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za príkladnú bojovnosť a reprezentáciu nášho SG ŽP. Všetkým budeme držať palce v zime, v ich hlavnej športovej disciplíne – v biatlone, nech svojmu výbornému trénerovi Petrovi Kazárovi robia radosť a prinášajú pódiové umiestnenia z vrcholných medzinárodných biatlonových pretekov. Ďakujeme Peter, Ďakujeme dievčatá!  >>FOTOGALÉRIA

    Výsledky - študentky SŠ

    Výsledky - družstvá        

   • Suverénny postup na Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu

    Naše  biatlonové sestričky - Mária a Zuzana Remeňové, spolu s Emou Kapustovou, žiačky nášho Súkromného gymnázia zvíťazili v súťaži škôl 18.10.2018 v Žiari nad Hronom, v krajskom kole  cezpoľného behu. Týmto víťazstvom si vybojovali  postup do celoslovenského finále. Dievčatám sa podarilo zvíťaziť suverénnym spôsobom, keď Mária získala zlato, Zuzka striebro. Bol to krásny súboj, až po cieľovú čiaru nebolo jasné, ktorá bude prvá. Ema dobehla na slušnom  6.mieste.  Veľmi pekný, bojovný  výkon v silnej konkurencii študentov stredných škôl podal aj ďalší náš žiak, tiež biatlonista - Tomáš  Sklenárik a len pár metrov mu chýbalo k celkovému víťazstvu,  dobehol na krásnej striebornej pozícii. Spolu s Adamom Koštialom a Petrom Golianom obsadili v súťaži družstiev 3.miesto. Všetkým ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy, dievčatám držíme palce v celoslovenskom finále, ktoré sa uskutoční 24.10.2018 v Západných Tatrách v Žiarskej Doline. Osobitné poďakovanie si určite zaslúži tréner našich biatlonových nádejí – Mgr. Peter Kazár, ktorý ako vždy, aj teraz odviedol  fantastickú robotu a dokázal víťazne pripraviť  svoje zverenkine!  >>FOTOGALÉRIA